Vest

NOVA POBEDA GUMARA

15.03.2024

Fudbaleri Trajala došli su do 18. prvenstvene pobede iz isto toliko mečeva u okviru prvenstva Srpske lige Istok. Gumari su na Gradskom stadionu savladali ekipu Pčinje rezultatom 2:1 golovima Alekse Beskorvajnog.

Na početku utakmice neočekivano prva pretnja desila se pred golom Trajala da je po desnoj strani probio Spasić i sjajno pronašao u šesnaestercu Ćirkovića ali je njegov šut zaustavio Simić. Trajal je uzvratio na isteku petog minuta kada je posle kratke razmene pasova Simića i Milenkovića šut završio pored gola. Minut kasnije posle gužve u šesnaestercu gostiju Beskorvajni je iz izgledne prilike šutirao daleko preko gola Mihajlovića. Novi napad Gumara završio se odbranom Mihajlovića kada je posle duplog pasa sa Beskorvajnim Nikolićev šut završio u rukama gostujućeg golmana. Smenjivali su se napadi pa je posle samo minut od poslednje pretnje, na isteku 15.minuta Milenković pomonovo zagrejao dlanove Mihajlovića ali nije bilo promene rezultata. Arsenović je uzvartio na suprotnoj strani udarcem iz daljine ali je Simić ponovo bio siguran. Nova kontra malo pre 20.minuta desila se po levoj strani kada je brzonogi Savić pobegao odbrani domaćih ali je raspoloženi Simić upisao svoju treću intervenciju. Gumari su došli do prednosti iz kontranapada u 27.minutu. Posle proigravanja Nikolića za Punoševca iskusni desni bek Gumara je lepo zavrnuo loptu u peterac gde je lakši deo posla imao Beskorvajni i sproveo loptu u mrežu. Gosti su poravnali rezultat posle sedam minuta kada je posle centaršuta Savića Hristić sjajno reagovao u kaznenom prostoru Gumara i efektnim udarcem glavom izjednačio rezultat. Probali su domaći igrači da do kraja ponovo dođu do prednosti pred odlazak na odmor ali su Đurović i Nikolić bili neprecizni pa se na pauzu otišlo rezultatom 1:1.

U drugom delu igre šef struke Trajala Ivica Momčilović izvršio je trostruku izmenu sa namerom da unese živost u redove svoje ekipe u potrazi za novom prvenstvenom pobedom. Na drugoj strani strateg gostiju Stojanović zamenio je povređenog Spasića. Velika borba se vodila na sredini terena ali nikako nije uspelo da se prenese težište igre pred golovima oba čuvara mreže. Prvu šansu za gol iskoristili su domaći fudbaleri kada je rezervista Ilić uspeo iz drugog pokušaja da pronađe Beskorvajnog koji je glavom rutinski savladao Mihajlovića. Borbeno krilo Pčinje Savić u 65. minutu prvo je zaustavio kontru Trajala i zaradio žuti karton da bi samo minut kasnije izašao sam ispred Simića ali nije uspeo da poravna rezultat, tačnije Simić je sjajnom odbranom izbacio loptu u korner. U 73.minutu Beskorvajni je bio blizu het trika, savladao je Mihajlovića ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd. Pečat na pobedu Trajala stavio je Ilić koji je sjajno ispratio kontru domaćih i rutinski savladao gostujućeg čuvara mreže. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja pa su Gumari došli do nove pobede i približili se rekordu koji su zacrtali u klubu, prvo mesto sa svim pobedama.

TRAJAL 3 (1)

PČINjA 1 (1)

Gradski stadion u Kruševcu. Gledalaca: 200. Sudija: Grujić Pavle (Niš). Pomoćnici: Ilić Marko (Niš), Mladenović Igor (Niš).

Strelci: Beskorvajni u 27. i u 57. Ilić u 87. za Trajal. Hristić u 34. za Pčinju.

TRAJAL: Simić A. 7, Jovanović 6 (od 46. Vučić 6,5), Punoševac 7, Ilić 6,5 (od 88.Jevtić -), Vojinović 6, Đurović 6, Nikolić 6, Beskorvajni 7,5 (od 85.Dedijer -), Rašković 6, Simić B. 6 (od 46.Ilić 6), Milenković 6 (od 46. Đorđević 6,5).

PČINjA: Mihajlović 6,5, Spasić 6 (od 46. Vasiljković 6), Trajković 6 (od 60. Manijev 6), Stajić 6, Milenković 6, Cvetković 6 (od 83. Stojiljković -), Arsić 6 (od 60. Ilić 6), Arsenović 6,5, Savić 6,5 (od 77. Stefanović -), Hristić 6,5, Ćirković 6.

Žuti kartoni: Spasić, Savić (Pčinja).

IGRAČ UTAKMICE: Aleksa Beskorvajni (Trajal).