Vest

GUMARI UBEDLJIVI U DERBIJU KOLA

03.03.2024

U 16.kolu Srpske lige Istok fudbaleri Trajala savladali su Meševo sa 3:1 i nastavili niz pobeda. Strelci za Trajal bili su Beskorvajni, Ilić i Nikolić dok je gol za Meševo postigao Jovanović.

FK MEŠEVO 1 (0)

FK TRAJAL 3 (3)

Sportski centar Jedinstvo 1936. Gledalaca: 200. Sudija: Arsić Nemanja (Leskovac).Pomoćnici: Lazarević Stevan (Niš), Ilić Marko (Niš).

Strelci : Jovanović u 59. za Meševo. Beskorvajni u 10. Ilić u 45. Nikolić u 47 za Trajal.

MEŠEVO: Marković L. 6, Milosavljević 5,5, Radovanović 5,5, Marković J. 5,5 (od 46. Savić 5,5), Deljanin 6 (od 38. Cojić 6), Žiža 5,5, Milićević 5,5, Marković L. 5,5 (od 46. Ristić 5,5), Živić 6, Đokić 5,5 (od 46. Jovanović 6), Anđelković 6 (od 46. Ivandekić 6).

TRAJAL: Simić A. 6,5, Jovanović 7, Punoševac 7, Vojinović 7, Ilić 7, Đurović 6,5, Nikolić 7, Beskorvajni 7 (od 71. Dedijer -), Rašković 7, Simić B. 6 (od 63. Đorđević -), Gogić 6,5.

Igrač utakmice: Aleksa Beskorvajni (Trajal)

Na samom startu meča u uvodnih pet minuta čak dva puta je odbrana Meševa pravila kardinalne kikseve koje nije uspeo da iskoristi napadač Gumara Aleksa Beskorvajni. Ipak u 10. minutu posle odličnog solo prodora Đurovića Beskorvajni je iz treće prilike uspeo da zatrese mrežu domaćeg čuvara mreže i materijalizuje dobru igru svog tima. Tek nakon trećine poluvremena uspeli su da povežu redove domaći igrači i uspostave ravnotežu na terenu i da povremeno priprete Trajalu. Živić se našao u dobroj prilici ali je iskosa sa desne strane njegov šut završio pored gola. Gumari su se malo povukli i vrebali šansu iz kontranapada sa povremenim pritiskom na zadnju liniju Meševa. Na kraju prvog dela kada je četvrti sudija pokazao da će se igrati još dva minuta igrači Meševa su imali drugi vezani korner ali su posle loše kombinacije igrači Trajala istrčali brzu kontru koju je efektno završio vihorno krilo Ilić. U drugom minutu nadoknade još jedna kontra Gumara rešila je pitanje pobednika. Sjajno je Beskorvajni uposlio u prazan prostor Ilića koji je asistirao Nikoliću za velikih 3:0.

U drugom delu igre šef struke domaćih Milan Nikolić izvršio je svih pet izmena. To je dalo rezultata nakon 15 minuta igre u drugom delu kada je Meševo smanjilo rezultat preko Jovanovića koji je zamenio Đokića. Do kraja meča bilo je prilika na obe strane ali se rezultat nije menjao pa je tako četa Ivice Momčilovića došla do šesnaeste pobede u prvenstvu iz isto toliko mečeva.

U narednom kolu Trajal očekuje gostovanje Vlasini dok će Meševo gostovati ekipi Dunava u Prahovu.