Vest

GUMARI SILOVITI U BRUSU ZA NASTAVAK TAKMIČENJA U KUPU FSRO

19.02.2024

U utakmici 1/8 finala Kupa FSRO fudbaleri Trajala ubedljivo su savladali FUD u Brusu sa 7:0. Het trik za Gumare je postigao Beskorvajni dok su precizni još bili Simić dva puta, Ilić i Dedijer.

FK FUD - FK TRAJAL 0:7 (0:4)

Gradski stadion u Brusu. Gledalaca: 50. Sudija: Živić Petar. Pomoćnici: Milenković Milan, Nikolić Živadin.

Strelci: Simić u 17. i 41. Beskorvajni u 34. 44. i 81. Ilić u 48. i Dedijer u 57. za Trajal.

FUD: Jovanović, Obradović, Rakićević, Nikolić (od 71. Obradović N), Pavlović, Karadžić, Obradović S, Obradović A, Deljanin (od 46.Vuković), Vukajlović, Luković.

TRAJAL: Simić A. (od 46. Marković), Jovanović, Punoševac (od 57. Vojinović), Spasojević (od 46. Ilić), Jevtić, Dukić, Nikolić (od 46. Mitrović), Dedijer (od 57. Gogić), Beskorvajni, Simić B, Milenković.

Iako se nalaze u pripremnom periodu pred nastavak prvenstva Srpske lige Istok fudbaleri Trajala su između kontorlnih utakmica odigrali meč 1/8 finala Kupa FSRO sa ekipom FUD-a u Brusu. Ubedljiva pobeda uz dopadljivu igru donela je rutinsku pobedu Gumarima na ovom meču i plasman u 1/4 finala Kupa FSRO.

Borbena domaća ekipa odbila je nalete raspoloženih gostiju iz Kruševca ali je ipak kapitulaciju potpisala u 17.minutu kada je mladi Simić doveo Trajal do prednosti. Nastavili su atacima fudbaleri Trajala ali su borbeni domaći fudbaleri odolevali sve do završnice prvog dela kada nisu imali snage da prate jak ritam meča koji su nametnuli Gumari. Prednost je duplirao Beskorvajni u 34.minutu da bi sedam minuta kasnije Simić svojim drugim golom rešio pitanje pobednika. Na isteku 45.minuta i Beskorvajni je svojim drugim golom sustigao svog mladog kolegu po broju golova na ovom meču. U drugom delu igre posle samo tri minuta peti gol za Gumare postigao je Ilić. Deset minuta kasnije novajlija Dedijer upisao se u listu strelaca svojim prvencem u crno – žutom dresu. Konačan rezultat u 81.minutu postavio je igrač utakmice Aleksa Beskorvajni čime je kompletirao het trik na ovom meču.

Fudbaleri Trajala naredni meč igraju u subotu protiv ekipe Borca iz Čačka. Taj meč biće ujedno i generalna proba pošto je nastavak prvenstva Srpske lige Istok zakazan za prvi vikend marta meseca kada se Gumari sastaju sa ekipom Meševa.