Vest

POBEDA TRAJALA U KLADOVU

04.11.2023

Fudbaleri Trajala savladali su Đerdap u Kladovu sa 4:2 u 13.kolu Srpske lige Istok. Posle ubedljivog vođstva nakon prvog dela igre domaći fudbaleri uspeli su sa dva kasna gola da dođu do časnog poraza.

Fetislam stadion u Kladovu. Gledalaca: 200. Sudija: Martić Dragan 7 (Paraćin). Pomoćnici: Cvetković Ilija (Zaječar), Pavlović Stefan (Svrljig).

Strelci: Rudić u 80. (kazneni udarac). Novčić 87 za Đerdap. Radivojević u 12. Đurović u 17. (kazneni udarac). Kostić Milutinović u 45. Ćorđević u 56. za Trajal.

ĐERDAP: Savić 6, Radičević 6, Lazarević 6, Hrnjaz 6, Marjanović 6, Jokić 6, Mitrović 5,5 ( od 46. Živković 6), Čokanjelović 6, Mihajlović 6, Rudić 6, Cvetković 5,5 ( od 46. Novčić 6).

TRAJAL: Simić 6 ( od 61. Jovanović -), Stević 6 ( od 50. Jovanović 6), Punoševac 6,5, Jevtić 6 ( od 46. Simić 6,5), Vojinović 6, Đorđević 7, Radivojević 6,5, Đurović 6,5 ( od 46. Milenković 6), Nikolić 6 (od 46. Arsenović 7), Kostić Milutinović 7, Rašković 6,5.

Žuti kartoni: Stević (Trajal)

IGRAČ UTAKMICE: Marko Đorđević (Trajal).

Fudbaleri Trajala nastavljaju sa pobedama u prvenstvu Srpske lige Istok. Trinaesta pobeda iz isto toliko mečeva garantuje mirno proleće jer je sada prednost nad svojim pratiocima pobećana na velikih 12 bodova.

Nisu ništa prepustili slučaju fudbaleri Trajala na neugodnom gostovanju u Kladovu. Već nakon devet minuta Mitar Radivojević je doneo prednost Čarapanima i nagovestio pobedu svog tima. U 17.minutu Gumari su pobećali prednost kada je Đurović bio siguran sa jedanaest metara. Pokušavali su domaći igrači da pariraju raspoloženim igračima u žuto – crnom ali nisu imali previše uspeha. Do kraja poluvremena Kostić Milutinović je golom u 45.minutu rešio pitanje pobednika.

U drugom delu igre šef struke Gumara Ivica Momčilović dao je šansu mlađim igračima, raspodelio je minutažu kako bi sačuvao nosioce igre za predstojeća tri meča. Mladi Marko Đorđević je u 57.minutu povisio na 4:0 i od tog trenutka Gumari su stali i prepustili posed lopte domaćinu. Igrači Đerdapa uspeli su da u poslednjih deset minuta ublaže poraz. Prvo je u 80.minutu Rudić sa bele tačke postigao gol za svoj tim da bi dva minuta pred kraj meča rezervista Novčić postavio konačni rezultat - 2:4.

U narednom kolu fudbaleri Trajala u gradskom derbiju dočekuju ekipu Jedinstva 1936.