Vest

TRAJAL SAVLADAO MAČKOVAC ZA PROLAZ U KUPU FSRO

01.11.2023

Fudbaleri Trajala pobedili su u 1/16 finala Kupa FSRO ekipu Mačkovca rezultatom 6:0. Posle teške pobede nad ekipom Radničkog iz Svilajnca Gumari su morali da se dobrano oznoje kako bi eliminisali veoma borbenu ekipu Mačkovca. Gosti su dugo odolevali napadima domaćeg sastava pa su ostavili solidan utisak u utakmici odigranoj na Gradskom stadionu. Promašivali su Gumari izgledne šanse u prvom delu igre. U 3. minutu Jović je zapretio iz slobodnog udaraca ali je raspoloženi Perić sjajno odbranio na čiji odbitak je natrčao Đorđević ali je Perić odbranio i njegov pokušaj. U 10.minutu Arsenović je sjajno pronašao Beskorvajnog čiji šut glavom je zaustavila prečka. Stativa je bila saveznik gostiju u 22.minutu kada je šutirao Mitrović. Po nepisanom fudbalskom pravilu kada ne iskoristis svoje šanse kazna uskoro stiže. Blizu toga bili su igrali Mačkovca u 34.minutu kada je posle njihovog odličnog napada Simonović dobro šutirao ali je Jovanović uz pomoć prečke sprečio goste da dođu do prednosti. Gumari su jedini gol u prvom poluvremenu postigli u 39.minutu kada je Milenković lepo asistirao Joviću koji je savladao Perića za prednost Gumara na poluvremenu.

Na početku drugog dela Trajal je sa tri brza gola rešio pitanje pobednika. U 47.minutu Petrović je nesmotreno oborio Jovića pa sudija Jakovljević nije imao dilemu i pokazao na belu tačku.Penal je izveo Aleksa Kostić Milutinović i povećao prednost na 2:0. U 53.minutu Arsenović je probio odbranu gostiju po levoj strani i lepo pronašao za Kostić Milutinovića koji je bio precizan egzekutor. Četvrti gol viđen je u 56.minutu kada je posle centaršuta Mitrovića autogol postigao Milojević. U 62.minutu Lazar Nikolić je lepo pratio akciju svog tima i ispravio promašaje Arsenovića i postigao peti gol sa svoj tim. Šesti gol pao je u 67.minutu kada je Ilić šutirao ali se lopta odbila od stative do Kostić Milutinovića koji je postigao het trik na ovom meču.

Trajal je na kraju sigurnom i ubedljivom pobedom izborio plasman u 1/8 finala Kupa FSRO čiji termin odigravanja će biti poznat nakon žreba.