Vest

CRVENA ZVEZDA SIGURNA U KRUŠEVCU

18.10.2023

Utakmica 1/16 finala Kupa Srbije između Trajala i Crvene Zvezde završena je pobedom aktuelnog šampiona Srbije rezultatom 6:0. Osvajač Kupa Srbije iz prošle sezone je opravdao epitet favorita i izborio pobedu i plasman u narednu rundu iako su Gumari pružili žestok otpor u prvom poluvremenu.

Gradski stadion. Gledalaca: 4000. Sudija: Petrović Nikola. Pomoćnici: Radić Petar, Peranović Dragan.

Strelci: Spasojević (autogol) u 9. Ndiaje 53. Šljivić u 75. i 90. Knežević u 77. Mijatović u 89. za Crvenu Zvezdu.

TRAJAL: Jovanović 5,5, Stević 6, Punoševac 5, Spasojević 5, Vojinović 5, Đorđević 5,5 (od 60. Jović -), Nikolić 5,5, Radivojević 5,5 (od 60. Đurović 5), Kostić Milutinović 5,5 (od 73. Beskorvajni -), Rašković 6 (od 78. Milenković -), Gogić 6.

CRVENA ZVEZDA: Glazer 7, Nedeljković 7, Spajić 6,5, Ndiaje 7 (od 60. Mijatović 7,5), Olajinka 6,5 (od 60. Šljivić 8), Dragović 7 (od. 79. Milosavljević -), Mijailović 7 (od 79. Vukojević -), Knežević 7,5, Kabić 7, Nikolić 6,5, Katai 7 (od 60. Ivanić 7).

Žuti kartoni: Nikolić (Trajal). Dragović, Knežević (Crvena Zvezda).

IGRAČ UTAKMICE: Jovan Šljivić (Crvena Zvezda)

U godini kada Trajal slavi 90 godina postojanja kluba žreb je hteo da se godina slavlja obeleži istorijskim duelom sa aktuelnim šampionom Srbije, Crvenom Zvezdom. U dugoj istoriji kluba Gumari se nikada nisu sastali sa crveno – belima iz Beograda mada vredi napomenuti da su pre dve sezone gostovali drugom velikanu iz Beograda ekipi Partizana pa je Trajal pokazao da je sa određenim oscilacijama uvek pri vrhu najkvalitetnijih ekipa u Srbiji.

Utakmica je odigrana pred lepo popunjenim tribinama i dobro popunjenim stadionom što je bio dobar šlagvort za igrače oba tima da pruže pravi užitak svim ljubiteljima fubala koji su došli da isprate duel Kupa Srbije.

Šef struke Gumara Ivica Momčilović na teren je poslao standardnu postavu koja mu je donela svih deset prvenstvenih pobeda u proverenoj formaciji 4-2-3-1. Sa druge strane šef struke tima iz Ljutice Bogdana na teren je poslao respektibilan sastav u formaciji 4-1-4-1.

Odlično su otvorili meč igrači Trajala i već u 3.minutu Radivojević je lepo spustio loptu glavom u prostor Lazaru Nikoliću koji je iskosa u šesnaestercu gostiju šutirao neprecizno pored gola Glazera. Nastavili su domaći igrači da pritiskaju poslednju liniju gostiju i imali lepu situaciju posle kornera da dođu do neočekivanog vođstva ali je ipak poslednja linija gostiju uspela da otkloni opasnost. Kada se uspostavila ravnoteža na terenu u 9.minutu posle jednog bezazlenog centaršuta Nikolića ka srcu šesnaesterca gde je bio usmaljen Ndiaje, štoper Spasojević je nesmotreno zakačio loptu koja je prevarila mladog Jovanovića. Početna inicijativa Gumara je ugašena golom šampiona Srbije pa se u narednom periodu uvukla nervoza u redove domaćih igrača. Pokušavali su igrači Crvene Zvezde da dođu do drugog gola, borbeni Mijailović se sjajno izborio za loptu dodao do Kataia koji je majstorski uposlio Ndiajea ali se korpulentni špic spetljao pa je Spasojević uspeo da izbaci loptu u polje gostiju. Agilni bek Trajala Stević napravio je odličan solo prodor ali je zaustavljen u svojoj nameri. Filip Gogić je dobro izveo prekid ali je Radivojević šutirao glavom pored gola, Na isteku pola sata igre raspoloženi mladi igrači u sastavu šampiona Srbije, Uroš Kabić i Knežević kreirali su lepu akciju ali je šut dojučerašnjeg igrača na pozajmici u Napretku završen udarcem pored gola, Ista akcija sa istim akterima viđena je i pet minuta kasnije ali ovog puta Knežević je bio precizniji ali je njegov šut zaustavio mladi golman Jovanović. Nekoliko minuta kasnije oprobao je svoj šut sa ivice šesnaesterca i Katai ali je i ovog puta Jovanović bio siguran i lepom paradom izbacio loptu u korener. Poslednje uzbuđenje viđeno je u 43. minutu kada je posle centaršuta Nedeljkovića lopta u ruku pogodila Spasojevića ali je sudija Petrović pokazao da se sve dogodilo na ivici kaznenog prostora. Kabić je iskosa sa desne strane pokušao direktnim udarcem da iznenadi golmana Jovanovića ali je njegov šut otišao daleko preko gola.

U nastavku igre nije bilo promena igrača pa su sa istim snagama treneri oba tima ušli u drugo poluvreme. To se isplatio gostijućem timu jer je već u 53.minutu posle ničije lopte blizu šesnaesterca Trajala lopta došla do špica Ndiajea koji je rutinski savladao Jovanovića i duplirao prednost svog tima. Na isteku sat vremena igre osvežili su napadačke opcije treneri oba tima i to je donelo prvo osveženje pred golom Trajala. Ivanić je odmah pokazao klasu i lepo asistirao Kneževiću koji je šutirao po zemlji ali se Jovanović ponovo istakao i odbranio svoj gol. Videlo se u 65. minutu koliko je falio domaćem sastavu Filip Đurović koji je bio povređen pa je dobio šansu u poslednjih pola sata i prvi zapretio golu gostiju posle solo prodora ali je Dragović bio priseban i izblokirao njegov šut. Uzvratili su gosti posle kornera Kabića kada se lopta odbila iz buketa igrača ka golu Jovanovića odakle je sa dva metra Spajić prebacio loptu preko gola. Ređali su se udarci ka domaćem golu u narednim minutima. Pokušao je Ivanić, potom i Mijatović ali je Jovanović bio siguran na golu. Ipak ništa nije mogao da učini u 75. minutu kada je loptu mladi Kruševljanin u redovima Crvene Zvezde Jovan Šljivić povukao jedan napad gostiju i sa 17 metara preciznim udarcem u donji desni ugao matirao domaćeg čuvara mreže. Samo što su krenuli sa centra igrači Zvezde su osvojili loptu, Ivanić je lepo uposlio Kneževića koji po istom receptu kao i Šljivić uspeva da postigne četvrti gol za goste. U 86. minutu Gogić je povukao napad Trajala lepo proigrap Đurovića koji je ubacio loptu ka petercu gde je Milosavljević zakasnelnim startom nad Beskorvajnim skrivio penal. Odgovornost je preuzeo Filip Đurović ali je prebacio ceo gol Glazera pa je Trajal ipak ostao bez utešnog gola. Kazna je stigla minut pre isteka regularnog dela igre kada je Nedeljković odlično centrirao a mladi Mijatović lepim trzajem glavom savladao Jovanovića po peti put. Konačan rezultat postavio je raspoloženi Jovan Šljivić koji je posle centaršuta Nikolića ostao sam na drugoj stativi i lako matirao odbranu Gumara.

Trajal je završio takmičenje u Kupu Srbije za ovu sezonu dok Crvena Zvezda nastavlja takmičenje utakmicom 1/8 finala koja je na programu početkom novembra.