Vest

GUMARI SIGURNOM IGROM DOŠLI DO NOVE POBEDE

30.11.-0001

Fudbaleri Trajala savladali su ekipu Timočanina u 8.kolu Srpske lige Istok. Strelci za Gumare su bili Đorđević u 20.minutu i Kostić Milutinović u 38.minutu.

Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Zlatanović Danijel 7. Pomoćnici: Kalezić Stefan, Spasić Danilo.

TRAJAL: Jovanović 7, Stević 7, Punoševac 7, Spasojević 7, Vojinović 7, Đorđević 7,5 ( od 75. Jović -), Nikolić 7,5, Beskrovajni 6 ( od 46. Radivojević 6,5), Kostić Milutinović 7,5, Rašković 7 ( od 85.Milenković -), Gogić 7 ( od 80. Simić -).

TIMOČANIN: Nakić 6, Milojković 6, Maljković 6, Zdravković 6, Đorđević 6, Videnović 6 (od 46. Milenković 6), Ilić 6,5 (od 46. Kocić 5,5), Ranđelović 6 (od 60.Živić 6), Božić 5,5 (od 80. Atlija -), Jovanović 6, Petrović 5,5 (od 68. Bogdanović -).

IGRAČ UTAKMICE: Aleksa Kostić Milutinović (Trajal).

U uvodnoj utakmici 8.kola Srpske lige Istok fudbaleri Trajala rutinski su savladali ekipu Timočanina sa 2:0 i zadržali maksimalan učinak. Gumari su sa pola gasa ispunili svoj cilj i zasluženo će nastaviti da brane prvo mesto i promociju u Prvu ligu Srbije.

Krenuli su Gumari ofanzivno na samom startu meča pa je posle dva minuta igre Đorđević oboren sa leđa u izglednoj situaciji ali je sudija signalizirao ofsajd. Tri minuta kasnije odlična akcija po desnoj strani gde je Puniševac odličnao pronašao Kostić Milutinovića koji je loše reagovao iz dobre pozicije. Posle deset minuta igre prva pretnja gostiju posle greške zadnje linije Gumara lopta je došla do Ilića koji je šutirao jako sa šesnaesterca ali je Jovanović bio siguran na golu. Sjajna šansa za Trajal viđena je u 14.minutu kada je po levoj strani Kostić Milutinović i Đorđević odlično iskoristili mali prostor i lopta je posle njihove akcije stigla do Beskorvajnog čiji šut glavom sa pet metara odlično brani Nakić i izbacuje loptu u korner. Gumari su došli do prednosti u 20.minutu kada je Đorđević isprobao svoj udarac sa preko 20 metara a lopta se od stative odbila do Nakićevih leđa i otišla u mrežu. Usledio je mirniji period sve do 34.minuta kada je akciju pokrenuo Ilić i lepo kombinovao sa Jovanovićem čiji pas u prazan prostor koristi Ranđelović ali njegov šut iskosa sa desne strane odlično brani Jovanović dok Spasojević otklanja definitnu opasnost. Samo minut kasnije posle kornera nova šansa za goste iz Knjaževca kada posle centaršuta Milojkovića iskusni Ivica Jovanović šutira glavom ali je Jovanović opet bio priseban na golu. Konfuzna igra Gumara u tim trenucima umalo nije koštala domaći sastav pošto je nova izgubljena lopta došla do Ilića ali je njegov šut bio slab i neprecizan. Kazna je stigla u 38.minutu, Đorđević je opet napravio dar mar odbrani gostiju po desnoj strani dodao loptu do Nikolića koji je sjajno uposlio Kostić Milutinovića koji je preciznim udarcem savladao nemoćnog Nakića. Do kraja poluvremena viđena je još po jedna poluprilika na obe strane ali je nakon prvih 45 minuta ostalo sigurnih 2:0 za Trajal.

Na startu drugog dela igre šef struke domaćih Ivica Momčilović je izvršio zamenu u šicu napada dok je Vukašin Rajković obe izmene izvršio na sredini terena. Prvi pokušaj da se promeni rezultat pokušao je Ivica Jovanović udarcem sa preko 30 metara ali je Bogdan Jovanović bio siguran. Oprezno su igrali oba tima u drugom delu pa nije viđeno previše uzbuđenja na obe strane. Učestale izmene u oba sastava potpuno su umrtvile igru. Monotomiju je razbio upravo rezervista Kocić iz Timočanina koji je šutem iz daljine ipak bio neprecizan. Uzvratio je takođe šutem sa distance rezervista Gumara Jović ali je Nakić krajnim naporom zaustavio njegov šut.

Gumari su rutinski sačuvali prednost stečenu u prvom delu igre i nastavili savršeni niz. Osam utakmica – osam pobeda i liderska poziciju posle trećine šampionata Srpske lige Istok.