Vest

TRAJAL NA KORAK DO REKORDA

25.05.2024

U 29.kolu Srpske lige Istok fudbaleri Trajala bili su sigurni u derbi meču protiv Jedinstva 1936 i slavili sa 3:0 golovima Đurovića, Puniševca i Dedijera.

JEDINSTVO 1936 0 (0)

TRAJAL 3 (1)

Sportski centar Jedinstvo 1936. Gledalaca: 500. Sudija: Lazar Pršić. Pomoćnici: Nemanja Kostić, Miljan Antić.

Strelci: Đurović u 44. Punoševac u 70. i Dedijer u 90. za Trajal.

JEDINSTVO 1936: Jovanović B. 7, Milosavljević 6, Ristić S. 6, Radivojević 5,5, Kotlajić 6, Ivljanin – (od 22.Radojković B. 6) , Stojanović 5,5 (od 67. Vujčić -), Milošević 5,5, Ristić M. 5,5, Vidojević 6, Aleksić 6,5 (od 75. Savić -).

TRAJAL: Simić A. 7, Stević 7,5, Puniševac 7,5, Spasojević 6 (od 56.Rašković 6), Dukić 6,5, Đurović 7 (od 73. Beskorvajni -), Nikolić 6,5, Ilić 6,5 (od 81. Dedijer 7), Simić B. 7 (od 81.Vučić -), Milenković 7 (od 81. Jevtić -), Gogić 7.

Žuti kartoni: Ristić, Aleksić, Milosavljević (Jedinstvo 1936). Milenković, Spasojević (Trajal).

Crveni karton: Milošević (Jedinstvo 1936).

IGRAČ UTAKMICE: Dušan Punoševac 7,5 (Trajal).

U uvodnim minutima Jedinstvo je krenulo agresivnije ka golu Trajala ali bez izglednihih šansi. Posle pet minuta igre igrači Trajala su uzeli kontrolu utakmice u svoje noge i težište pomerili ka golu Jedinstva. Lepu priliku imali su na isteku 8.minuta kada je Đurović sjajno ubacio loptu u peterac a Ilić bio za korak kratak i nije uspeo da sprovede loptu u mrežu. Na isteku 12.minuta velika greška domaćeg štopera Ristića, loše je procenio let lopte koja je stigla do beka Stevića koji je bio u situaciji 1 na 1 sa golmanom Jovanovićem ali je mladi štoper uspeo u poslednjem trenutku da ispravi svoju grešku i skloni loptu sa noge Stevića. Dva minuta kasnije Đurović se izborio za šansu ali je njegov šut otišao tik pored stative. Na polovini prvog dela igre u 23.minutu najbolju šansu za Gumare propustio je Đurović kada je na sjajnu asistenciju Stevića njegov šut iskosa sa leve strane otišao pored stative Jovanovića. Uspeli su domaći fudbaleri da naprave ravnotežu pre svega na sredini terena pa je tek na isteku pola sata igre Trajal uspeo da kreira opasnu akciju kada je na odličan pas u prostor Gogića mladi Milenković bio zamalo sporiji od golmana Jovanovića koji je uspeo da izbaci loptu u aut. U 38.minutu odlično je Stević centrirao ali je Ilićev šut Jovanović sigurno zaustavio. Samo minut kasnije opet odlična tranzicija po desnoj strani Đurovića i Stevića koje opet odličnim centaršutem pronalazi Gogića u srcu šesnaesterca ali Jovanović sjajnom paradom brani. Gumari su terensku inicijativu krunisali u 44.minutu kada je posle centaršuta Dukića sjajno iz drugog plana utrčao Đurović i doneo prednost gostima na poluvremenu.

Drugo poluvreme krenulo je udarcem Vidojevića sa ivice šesnaesterca posle minuta igre u nastavku. Nastavili su pritisak domaći fudbaleri pa je tako u 50.minutu udarac iz daljine isprobao i Radojković ali je Simić bio siguran na golu. U 65.minutu posle prekršaja koji je svirao sudija Pršić posle starta Aleksića nad Gogićem opkolili su domaći igrači glavnog sudiju koji je posle protesta domaćih podelio žute kartone Aleksiću i Milosavljeviću a Miloševiću crveni. Dok se čekalo da se izvede slobodan udarac proteklo je pet minuta pa je u 70.minutu posle slobodnog udarca koji je dosuđen pet minuta ranije Trajal povisio prednost kada je Punoševac preciznim udarcem duplirao prednost Gumara i rešio pitanje pobednika. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja ali su igrači Trajala uspeli minut pre kraja nadonknade vremena da postignu i treći gol preko rezerviste Dedijera pa su tako Gumari došli do svoje 29. pobede iz isto toliko mečeva.