31.05.2024 19:00
4
1

Izveštaj utakmice

Fudbaleri Trajala na dominantan način neviđen na našim prostorima osvojili su prvesntvo Srpske lige Istok sa svim pobedama bez izgubljenog boda. U poslednjem 30.kolu Gumari su savladali Budućnost iz Popovca – 4:1.

TRAJAL 4 (1)

BUDUĆNOST 1 (0)

Gradski stadion. Gledalaca: 500. Sudija: Arsić Nemanja (Leskovac). Pomoćne sudije: Milojković Lazar (Prokuplje), Antić Miljan (Leskovac).

Strelci: Đurović u 22. (kazneni udarac), Nikolić u 56. i 73. i Beskorvajni u 88. za Trajal. Đorđević u 64. za Budućnost.

TRAJAL: Stamenković 5,5, Stević 6 (od 76. Marjanović -), Punoševac 6,5, Đorđević 7 (od 69. Beskorvajni -), Dukić 6, Đurović 7 (od 86. Radivojević -), Nikolić 8, Vučić 6,5, Jovanović 6,5 (od 69. Ilić -), Gogić 7, Dedijer 7.

BUDUĆNOST: Pavić 6 ( od 46. Đorđević 6), Mitković 5,5, Pejčić 5,5, Galić 6, Ristić 6, Andrejić 5,5, Kocić 5,5 (od 77. Jovanović -), Aranđelović 6 (od 65.Filipović -), Nikolić 5,5 (od 46. Prvulović 6), Lazić 5,5, Đorđević 6 (od 79. Janković -).

Žuti kartoni: Nikolić, Mitković, Đorđević (Budućnost).

IGRAČ UTAKMICE: Lazar Nikolić 8 (Trajal).

Trajal je sa svim prvenstvenim pobedama došao do jedinstvenog rekorda koji će biti zapisan i van granica naše zemlje. Blistava sezona ukrašena je pobedom nad ekipom Budućnosti, tridesetom iz isto toliko mečeva, nakon koje su se Gumari na velika vrata vratili u Prvu ligu Srbije.

Prva šansa za Trajal viđena je na isteku desetog minuta kada je Stević lepo spojio sa golom Đurovića ali je slabo šutirao pored gola Pavića. Mlada ekipa Budućnosti je hrabro ušla u meč, veoma ofanzivno i u uvodnih 15 minuta pokazala da neće biti samo puki posmatrač na ovom meču. Malo pre 20. minuta prvo je zapretio golmanu Stamnekoviću Galić udarcem iz slobodnog udarca da bi nakon kornera Kocić bio nesmotren i promašio gol Gumara iz izgledne pozicije. U 21.minutu posle šuta Đurovića lopta je u kaznenom prostoru u ruku pogodila Ristića i sudija Arsić je pokazao na belu tačku. Đurović je bio siguran izvođač najstrože kazne i došao do svog 22. prvenstvenog gola. Vodeći gol osokolio je domaći tim da nastavi sa napadima pa je tako samo minut nakon vodećeg gola Dedijer odlično centrirao a mladi Vučić glavom pored gola. Već u sledećem napadu Nikolić je lepo uposlio Đurovića koji je u situaciji 1 na 1 sa golmanom Pavićem šutirao pravo u golmana gostiju. Smenjivali su se napadi Gumara pa je tako u 25.minutu Đurović lepo probio po desnoj strani i lepo proigrao Gogića ali je njegov šut blokirala odbrana gostiju. U 28.minutu Nikolić je sa ivice šensaesterca šutirao silovito ali je Pavić lepom paradom zaustavio njegov šut i izbacio u korner. Do kraja prvog dela nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo sa prednošću Gumara rezulatom 1:0.

U drugom delu igre domaći igrači brzo su duplirali prednost i rešili pitanje pobednika. U 56. minutu Lazar Nikolić posle odličnog solo prodora i preciznog šuta savladao rezervnog golmana Budućnosti Đorđevića i povisio prednost svog tima. Ipak samo pet minuta kasnije gosti su uspeli da smanje prednost Trajala posle velike greške Stamenkovića gol je postigao Đorđević. Gosti se nisu zaustavili sa postignutim golom i nastavili su da napadaju ali je najbolji akter na današnjoj utakmici evrogolom u 73. minutu rešio sve dileme oko pobednika meča. Ubedljivu pobedu potpisao je u 88.minutu rezervista Aleksa Beskorvajni koji se sam izobrio za loptu i savladao golmana gostiju za konačnih 4:1.

Pehar pobednika Srpske lige Istok kapitenu Trajala Filipu Gogiću predao je Zoran Ignjatović, predsednik Fudbalskog saveza Istočne Srbije dok su medalje uručili Miloš Mitrović i Marko Mihajlović, podpredsednik RIS-a i komesar takmičenja Srpske lige. Plaketu za najboljeg strelca prvenstva Filipu Đuroviću, strelcu 22 gola, predao je Zoran Ignjatović.